+420 602 859 504 midox@midox.cz

Dávkovací čerpadla solenoidová

Dávkovací čerpadlo slouží k přesnému dávkování kapalin a používá se k řadě účelů zejména v potravinářském a chemickém průmyslu. Solenoidová dávkovací čerpadla nabízíme ve dvou sériích, které se liší především svou výkonností a cenou, ale i dalšími parametry.

Přehled produktů

Dávkovací čerpadlo solenoidové série PKX

Dávkovací čerpadla série PKX

Výkonově nižší série PKX zahrnuje jednoduchá, kompaktní a spolehlivá dávkovací čerpadla různých parametrů se širokým uplatněním za příznivé ceny.

Dávkovací čerpadlo solenoidové série DLX

Dávkovací čerpadla série DLX

Výkonnější řada čerpadel se vyznačuje vyšším komfortem obsluhy spojeným ve většině případů s digitálním ovládáním a mikroprocesorovým řízením.

Detaily produktů

Dávkovací čerpadlo MA/A série PKX

  • Analogové čerpadlo pro dávkování 0–5,5 litrů kapaliny za hodinu
  • Frekvence zdvihů se nastavuje potenciometrem
  • Jednoduchý a spolehlivý výrobek za výhodnou cenu

Montáž

Díky univerzálnímu držáku je možné umístit čerpadlo buď na stěnu nebo na vodorovnou podložku.

Provoz

U tohoto typu čerpadla se dávkované množství určuje frekvencí zdvihů. Frekvence se nastavuje v rozsahu 0 až 100 %, což odpovídá 0 až 120 zdvihům za minutu. Čerpadlo je vhodné pro dávkování kapalin v rozsahu 0 až 5,5 litrů kapaliny za hodinu.

Údržba

Doporučujeme provádět pravidelné čištění hydraulických dílů (ventily a filtr). Četnost čištění a typ čisticího prostředku závisí na typu aplikace a na druhu dávkovaných chemikálií.

Ke stažení

Produktový list (soubor PDF)

Dávkovací čerpadlo MA/MB série DLX

  • Digitální čerpadlo pro dávkování 0–25 litrů kapaliny za hodinu
  • Ovládací panel zajišťuje komfortní nastavení a obsluhu
  • Robustní konstrukce zaručuje vysokou odolnost

Provoz

Požadovaný objem průtoku dávkované kapaliny se nastavuje na digitálním ovládacím panelu. Velikost průtoku je úměrná frekvenci zdvihů čerpadla. Frekvence zdvihů se nastavuje v rozsahu 0 až 100 %, přičemž 100 % odpovídá přibližně 25 litrům za hodinu. Přesné množství závisí na druhu kapaliny a tlakových poměrech na výstupu. Čerpadlo lze provozně přesně nastavit.

Údržba

Při sezónním používání je nutné čerpadlo po posledním použití propláchnout. Ponoříme vstup do nádoby s čistou vodou a necháme čerpadlo pracovat, dokud voda neprojde výstupní hadičkou. Pokud se čerpadlo skladuje v nevytápěné místnosti a hrozí zamrznutí vody v hlavě čerpadla, po vyčištění vodou nasajeme nemrznoucí prostředek do ostřikovačů.

Ke stažení

Produktový list (soubor PDF)

Ozvěte se nám