+420 602 859 504 midox@midox.cz

Dávkovací čerpadla

Dávkovací čerpadla podle aplikace

Dávkovací čerpadla nacházejí široké uplatnění zejména v potravinářském a chemickém průmyslu a v úpravě vody.

Podle požadovaného dávkovaného množství jsou k dispozici čerpadla různých výkonových řad. Průtok malého dávkovacího čerpadla série PKX se pohybuje v rozsahu 1–10 l/hod, zatímco vysoce výkonná průmyslová čerpadla série P mají průtok v rozmezí 20–1027 l/hod.

Vedle výkonu je dalším zásadním parametrem maximální protitlak, se kterým dávkovací čerpadlo dokáže pracovat. Základní série PKX zvládá tlak 1–5 barů podle výkonu, zatímco vyšší série P může dle výkonu dávkovat do protitlaku 6,5–25 barů.

Při výběru nejvhodnějšího výrobku pro Vaši aplikaci doporučujeme věnovat pozornost i ostatním parametrům, kterými se dávkovací čerpadla různých sérií liší. Jsou to především viskozita, typ a koncentrace média, maximální počet impulsů za minutu, objem na jeden zdvih a sací výška čerpadla.

 

Dávkovací čerpadla podle pohonu

Dávkovací čerpadla různých řad se odlišují druhem pohonu. Jednoduchá kompaktní čerpadla sérií PKX a DLX jsou solenoidová a ke své funkci využívají elektromagnet. Peristaltická čerpadla sérií B3-V a BH3-V vytvářejí podtlak pomocí stlačování a uvolňování hadičky. Nejvýkonnější čerpadla série ST-D, D, ST-P a P jsou poháněná elektromotorem a podle konstrukce se dále dělí na membránová a pístová.

Proč dávkovací čerpadla od nás?

Můžete se opřít nejen o kvalitu našich výrobků, ale také o naše know-how získané za 25 let působení v oboru průmyslových armatur. Naši spolehlivost dokládá také to, že jsme v roce 2006 získali obchodní zastoupení pro prodej dávkovacích čerpadel předního italského výrobce Etatron. Spojte se s námi a společně zjistíme, který výrobek je ten pravý pro Vás!

Napište nám