+420 602 859 504 midox@midox.cz

Potravinářská průhledítka

Potravinářské průhledítko slouží jako kontrolní prvek určený do potravinářských rozvodů. Je vhodné pro širokou škálu běžných kapalin, vůči kterým jsou sklo, potravinářský silikon a nerez netečné.

Detaily produktů

Potravinářské průhledítko do 0,6 MPa / 100 °C

  • Slouží jako vizuální kontrolní prvek
  • Určené do potravinářských rozvodů do 0,6 MPa / 100 °C
  • Vhodné pro všechny běžné kapaliny

Použití

Potravinářské průhledítko je určené do potravinářských rozvodů o tlaku do 0,6 MPa a teplotě do 100 °C. Je vhodné pro celou řadu běžných kapalin, vůči kterým jsou sklo, potravinářský silikon a nerez netečné. Použití se speciálními nebo méně běžnými kapalinami doporučujeme konzultovat s výrobcem.

Provoz

Průhledítko nepotřebuje během provozu prakticky žádnou údržbu. Doporučujeme je ale při každé kontrole procházejících médií vizuálně zkontrolovat.

Pokud se vlivem průtoku médií sníží viditelnost přes sklo, průhledítko vymontujeme, sklo zevnitř vyčistíme měkkým kruhovým kartáčem nebo jiným vhodným předmětem, propláchneme a namontujeme zpět.

V případě zhoršení těsnosti mezi sklem a šroubením přitáhneme tato šroubení mírně proti sobě, popřípadě vyměníme silikonové těsnící O-kroužky, které je možno společně se sklem dodat jako náhradní díl.

Bezpečnost

Průhledítko je při výrobě testováno tlakovou vodou o teplotě 20 °C na tlak 10 bar. Výrobce udává při teplotě do 100 °C max. tlak 6 bar, který nesmí být provozovatelem zařízení překročen. Při překročení se provozovatel vystavuje rizikům plynoucím z prasknutí skla. Za tyto rizika nenese výrobce žádnou odpovědnost.

Pokud se během provozu objeví na skle jakékoli známky porušení, jako škrábance či trhlinky, je nutno sklo neprodleně vyměnit, jelikož v takovém případě rapidně klesá jeho pevnost. Tato situace svědčí o tom, že na průhledítko působí síly od potrubí a je nutné tyto vhodným konstrukčním zásahem odstranit.

Ke stažení

Produktový list (soubor PDF)

Potravinářské průhledítko

Ozvěte se nám